KASTAMONU ZİRAAT BANKASINDAN DUYURU

Kastamonu Ziraat Bankasın’dan Duyurulur;
Hazine Müsteşarlığı’nın ilk kez satışa sunacağı Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası’yla altınlarınızı Ziraat Bankası’nın ilgili şubelerine getirerek, değer kazanması istenilmektedir. Talep toplama dönemi 13 Ekim 2017 tarihinde sona ermektedir.

Altına Dayalı Kira Sertifikası / Altın Tahvili

Genel Bilgiler

Fiziki altını bulunan bireysel yatırımcılara belirli bir getiri sağlayarak yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacı ile Hazine Müsteşarlığı tarafından ihraç edilir.

Altına Dayalı Kira Sertifikası / Altın Tahvili alacak müşteriler, yastık altında duran altınlarını kayıp çalınma riski olmadan, devlet güvencesinde yatırıma dönüştürme imkanına sahip olurlar.

Talep toplama yöntemi ile yapılacak Altın Tahvili / Altına Dayalı Kira Sertifikası ihraçlarına Bankamız aracılık eder ve müşteri talepleri Bankamızca kabul edilir.

Müşterilerimiz, Hazine Müsteşarlığı’nca yayınlanan “Basın Duyurusu” ve “Yatırımcı Kılavuzu”nda tanımlanan nitelikteki hurda altınlarını (22 ve 24 ayar altınlar kabul edilebilecek olup; üzerinde değerli ya da değersiz taş bulunan herhangi bir altın (takı) ve ayrıca Reşat Altınlar kabul edilmeyecektir) Bankamıza getirerek ihraçlara katılabilirler.

Hazine Müsteşarlığı tarafından yayınlanan “Basın Duyurusu” ve “Yatırımcı Kılavuzu’na” ulaşmak için: www.hazine.gov.tr