Ara

Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Yapıldı.

Üyelerimize Yönelik, ‘’Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’’ Ticaret Bakanlığı ve TOBB koordinasyonunda Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Odamız Toplantı Salonunda gerçekleşti. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı Lale Özkan ‘’İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları’’ ve Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Asım Çalış ‘’İş Dünyası İçin Ticari Bilgiye Erişim’ ’konularını anlattı.

Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan'ın katılımıyla Bölgesel İstişare Toplantısı yapıldı.

Üyelerimiz ile Bölgesel İstişare Toplantısı yapmak üzere İlimize Teşrif eden Ticaret Bakanımız Sn.Ruhsar PEKCAN'ı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcımız Sn.Salih Zeki MURZİOĞLU'nu Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoglu ,Meclis üyelerimiz, Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurullarımız ile karşıladık. Bakan PEKCAN; üyelerimizden gelen soruları yanıtlayarak istişarelerde bulundu.

Mart Ayı Meclis Toplantımız Gerçekleşti.

Odamız 2019/Mart ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanımız Turgay DELLALOĞLU Başkanlığında gerçekleşti. Meclis Katip üyeliği seçimi ile başlayan toplantıda Mehmet ESER Oy birliği ile Katip üye olarak seçilirken mazeretleri nedeniyle görevlerinden ayrılan meclis üyelerinin yerine gelen Medikal,sağlık gurubunu temsilen Osman ŞAHİN ve Akaryakıt gurubunu temsilen Atilla YAMAKOĞLU Meclis üyesi olarak toplantıda görev aldılar. Gündem maddelerinin görüşülmesi ve karara bağlanması sonrası toplantı sona erdi.

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Müdürlüğünden Ziyaret

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Hasan Tepeli, Mustafa Umut Özgül, Odamız Genel Sekreter Yardımcıları Adil Levent Baş ve Barış Çağlayan ile beraberindeki heyet Kastamonu OSB, Tosya OSB, Seydiler OSB, İhsangazi ve Taşköprü de farklı sektörlerdeki bazı firmalara ziyarette bulundular.

Ticaret Bakanlığından Odamıza ve firmalara ziyaret

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Hasan Tepeli, Mustafa Umut Özgül, Odamız Genel Sekreter Yardımcıları Adil Levent Baş ve Barış Çağlayan ile beraberindeki heyet Kastamonu OSB, Tosya OSB, Seydiler OSB, İhsangazi ve Taşköprü de farklı sektörlerdeki bazı firmalara ziyarette bulundular.

KOSGEB Başkanı Prof.Dr. Cevahir Uzkurt'a ziyaret

KOSGEB Başkanı Sayın Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ve Başkan Yardımcılarına, Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoglu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Tezcan Biçicioğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Turgut Demir, İlhan Pehlivan Odamız Genel Sekreter Yardımcıları Adil Levent Baş, Bariş Çağlayan ve KOSGEB Kastamonu Müdürü Nevzat Erol ziyarette bulundu. KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti. Toplantıda Kastamonu’ya Teknoloji Merkezi (TEKMER) kurulması konusunda görüş birliğine varıldı. Müdürlüklerin Performansları Kabulde konuşan KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Uzkurt, yenilenen Girişimciliği Geliştirme Destek

15. Başkentte Kastamonu Günleri

15.ANKARA'DA KASTAMONU GÜNLERİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Nadir ALPARSLAN'ın katılımıyla Ankara Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen açılışa, Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoglu, Meclis Başkanımız Turgay DELLALOĞLU ve Meclis üyelerimız katıldı.Fuarda stant açan ve tamamı İlimiz esnaflarından oluşan firmaları ziyaret eden Başkan FINDIKOĞLU, katılımcılara hayırlı işler dileklerinde bulundu. İlimizin Gastronomi ve diğer değerlerinin tanıtımı açısından önemli olan bu etkinlik 17 Mart Pazar gününe kadar devam edecek.

MUSİAD ÜYELERİNE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BİLGİLENDİRMESİ YAPILDI.

Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoglu, Kastamonu SGK İl Müdürü Zafer Şimşek, Kastamonu Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Savaş, KOSGEB Kastamonu Müdürü Nevzat Erol, Kastamonu TKDK İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu, Kastamonu SMMMO Başkanı Yaşar Özdemir ve Kastamonu İŞKUR Şube Müdürü Fevzi Kılıç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MUSİAD) Kastamonu Şubesi Üye İstişare Toplantısına katılarak, 2019 İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ hakkında bilgiler verildi. Ardından katılım sağlayan kurum müdürleri devlet destekleri ve kurum çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

İŞKUR'DA İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI.

Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoglu, Kastamonu Çalışma İş Kurumu İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı, SGK Kastamonu İl Müdürü Zafer Şimşek ve Kastamonu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş 2019 İstihdam Seferberliği İstişare toplantısı gerçekleştirdiler.

TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULUNUN KASTAMONU TİCARET BORSASINA ZİYARETİ

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcıları Murat MAHMUTOĞLU,Fazıl Cihan YILMAZ ve Kurul Üyeleri Ticaret Borsası Başkanı Sedat İŞERİ, Meclis Başkanı Ömer Faruk YANIK ve Başkan Yardımcısı Serdar İZBELİ’ye Nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Görüşmede Başkan İŞERİ Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti ve Ticari ve Sivil Toplum hayatındaki Tecrübelerini Genç Girişimcilere aktardı.

VALİBEY'E İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ HAKKINDA BRİFİNG VERİLDİ.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz'e 2019 İstihdam Seferberliği hakkında, Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoglu, Kastamonu Çalışma İş Kurumu İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı, SGK Kastamonu İl Müdürü Zafer Şimşek ve Kastamonu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş ziyarette bulunarak, İstihdam Seferberliği hakkında brifing verildi.

ALACAK SİGORTALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME SUNUMU YAPILDI.

Halk Sigorta Ankara Bölge Müdürlüğünden Bölge Müdürü Mehmet TUNÇ, Kastamonu Bölge Sorumluları Hidayet Tamer Arslan, Sena Sezen Sis ve Genel Müdürlük Alacak Sigortaları Yöneticisi Fehmi Gökhan Gürsoy'un katılımları ile alacak sigortaları hakkında üyelerimize eğitim ve sunum yapıldı.

2019 İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI SMMMO'DA GERÇEKLEŞTİ.

2019 İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR.. Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoglu, İŞ-KUR İl Müdürü Dilek Şehnaz AŞICI, SGK İl Müdürü Zafer ŞİMŞEK, Kastamonu Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Yaşar ÖZDEMİR'in katılımlarıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Kastamonu Muhasebeciler ve Mali Müşavirlerin katılım sağladığı toplantıda 2019 istihdam seferberliğine ilişkin sunum düzenlenerek soru cevap kısmına geçildi akabinde toplantı sona erdi. Ardından Yönetim kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoğlu, SMMMO Başkanı Yaşar Özdemir'e odamız ile yapmış oldugu çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ KARİYER GÜNLERİ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ.

Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoglu, Kastamonu Üniversitesi Ahmet Yesevi Konferans Salonunda gerçekleştirilen Kariyer Günü programına katıldı. Kariyer Günlerinde KATSO olarak stant açarak, KATSO Genç Girişimcilerimiz ve Kadın Girişimcilerimiz standımızda görev aldı. Programda İstihdam Seferberliği ve İş başvurularında dikkat edilmesi gereken konular hakkında sunumlar yapıldı.

KASTAMONU TOBB İL KADIN GİRİŞİMCİLER BAŞKANINI SEÇTİ.

Kastamonu TOBB İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı seçimleri tamamlandı. 5 Mart 2019 Salı günü Odamız Meclis Salonunda yapılan seçim neticesinde Halime Nilgül Şener TOBB İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Seçildi. Başkan Yardımcılıklarına Meltem Bozkurt, Seda Pehlivan, Bengi Şener ve Münevver Mehbare Abacı seçilirken İcra Kurulu Üyeliklerine; Gökşen Gedik Sabankaya Sena Tamçakır Asuman Özkan Hilal Keskin Ayşegül Karaahmet Muazzez Muhsiroğlu Nihal Gül Gonca Gül Keloğlu Eda Çemçem Emine Hilal Büyükdeğerli Kısmet Keşcioğlu(KastamonuTSO Yönetim Kurulu Sayman Üye-Doğal Üye) Barış Çağlayan(Kastamonu TSO Genel Sekreter Yard.) seçildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındı

KASTAMONU TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER İCRA KURULU BAŞKANINI SEÇTİ.

K 05 Mart 2019 Salı günü Odamız Toplantı salonunda yapılan seçim neticesinde Ahmet Cevdet UYANIK TOBB İl Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Seçildi. Başkan yardımcılıklarına Murat MAHMUTOĞLU,Fazıl Cihan YILMAZ ve Sefa ABAYIN Seçilirken icra kurulu üyeliklerine Mert KIRMIZI M.Cevad UYANIK Fatih ALKAN Osman ŞAHİN Ömer DOĞRU Abdurrezzak GÜLŞEN Fatih CELEPCİ Emre YİĞİT Hüseyin GENÇ Hüseyin KARAKAYA Tarık ALTIKULAÇ Erkan ERDEM (Kastamonu TSO Yönetim Kurulu Üyesi – Doğal Üye) Adil Levent BAŞ (Kastamonu TSO Genel Sekreter Yrd. – Doğal Üye) Seçilmişlerdir. TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı A.Cevdet UYANIK yaptığı konuşmada; İlimizin Ticaretinin geliştirilmesi için faaliyetl

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ GENEL MÜDÜRÜNE ZİYARET...

Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoğlu, Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Seçil Dilekci Çakmak, Yönetim Kurulu Üyeleri Erdal Gülcan, Hakan Aydoğan ve Ayhan Vural, Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi Arıtma Tesisi ve Seydiler OSB altyapı ve Elektrik çalışmaları konularına netlik kazandırmak üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ziyarette bulunarak, Organize Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım ve konu ile ilgili daire başkanları ile görüşülerek, ilgili çalışmaların start tarihi alındı.