İZMİR MARBLE MERMER FUARI

İZMİR MARBLE MERMER FUARI

  1. MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı kapılarını açtı.

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoğlu, Meclis Başkanımız Turgay Dellaloğlu ve Genel Sekreter Yardımcımız Adil Levent Baş 27 Mart’ta açılışı gerçekleştirilen 25. MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na katıldı.

Alanında dünyanın en büyük 3 fuarından biri olan İzmir MARBLE Fuarında, İlimizin yükselen Sektörü mermer sektöründen, Odamız Üyeleri KASMER Mermer, ACAR Mermer, ÖZGÜNDAĞ Mermer, AS ONUR Mermer, EMMİDAĞ Mermer ve VAHABAŞ mermer firmaları stant açtı. Firmalarımıza ait standlar birçok yerli ve yabancı firma yetkilileri ziyaret etti.

Doğal taş sektöründe dünyanın en önemli 3 organizasyonundan biri olan MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 25. kez kapılarını açtı. Fuar İzmir’deki etkinliğe 209’u yabancı 1100’e yakın firma katıldı. 30 Mart Cumartesi gününe kadar binlerce sektör profesyoneline ev sahipliği yapacak.

Etkinlik boyunca, Türkiye’ye yıllık 2 milyar dolar döviz kazandıran Türk doğal taş sektörünün önemli iş bağlantıları yapması hedefleniyor.

Fuarda, ağırlıkları 30 bin tona ulaşan 1500 ham blok, yarı işlenmiş ve işlenmemiş doğal taşların yanında iş makineleri, mermer makineleri ile makine sarf malzemeleri sergileniyor.

Toplam 150 bin metrekare alanda gerçekleştirilen, yerli ve yabancı katılımcılarla ticari görüşmelerin yapılacağı fuarda, 63 ülkeden alıcı bulunuyor.

Menü
Odamıza Ulaşın