ULUSLARARASI COĞRAFİ İŞARET ZİRVESİ

ULUSLARARASI COĞRAFİ İŞARET ZİRVESİ

Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ne Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoglu ve Meclis Üyelerimiz katıldı.
İlimiz, Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediye Başkanlığı, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KATSO) ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) işbirliğiyle Ankara ATO Congresium’da düzenlenen Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ne 28 ürünü ile katılım sağladı.
FINDIKOĞLU; KASTAMONU İLK 3’TE
Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde ilimizin farklılığının bir kez daha farkına vardıklarını ifade eden Başkan Oğuz Fındıkoğlu, “Zirvede ilimizin farklılığın bir kez daha farkına vardık. Zirveye katılan iller arasında Kastamonu, coğrafi işaret alan ürünleri ile ön plana çıktı. Diğer illerin standını gezdiğimizde fark ettik ki, Kastamonu en fazla coğrafi işaret alan ilk 3 il arasında yer alıyor. Adeta standımızda izdiham yaşandığını söyleyebilirim. Ürünlerimize gösterilen bu ilgi bizi fazlasıyla memnun etti” dedi.
KASTAMONU STANDINA YOĞUN İLGİ
Kastamonu zirveye coğrafi işaret alan Siyez Bulguru, Kastamonu Simidi, Kastamonu Çekme Helvası, Kastamonu Taş Baskısı, Kastamonu Simit Tiridi, Kastamonu Pastırması, Taşköprü Sarımsağı, Taşköprü Kuyu Kebabı, Daday Etli Ekmeği, Devrekani Hindi Banduması, Pınarbaşı Kara Çorbası ve Tosya Pirinci’nin yanı sıra coğrafi işaret çalışmaları süren Kastamonu Kestane Balı, Kastamonu Siyez Unu, Kastamonu Örme Fanilası, Kastamonu Üryani Eriği, Kastamonu Yaş Tarhanası, Doğanyurt Kestane Balı, Araç Soğanı, Cide Ceviz Helvası, Devrekani Cırık Tatlısı, Fındık Şekeri, Şehit Şerife Bacı Mantısı, Göce Çorbası ve Tosya Kıstısı ile katılım sağladı.Katılımcılar özellikle Kastamonu standında Kastamonu Pastırması, Kastamonu Çekme Helvası ve Taşköprü Sarımsağına yoğun ilgi gösterdi

Menü
Odamıza Ulaşın