ANTALYA YÖREX FUARI

ANTALYA YÖREX FUARI

KATSO Başkanı Selçuk Arslan, YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habib Asan ile yaptığı görüşmede, yöresel ürünlerimiz ve şu ana kadar ilimizde bu konu üzerinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İlimizde Valilik tarafından kurulan 7 komisyonun 7 yöresel ürünümüzün coğrafi işaret başvurusunu 3 ay içinde yapacağını kaydeden KATSO Başkanı Arslan, “Yöresel ürünlerimizin ve kırsal ekonomimizin geleceği için coğrafi işaret konusunda son derece hassasız” dedi.

 

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO), yöresel ürünlerimize coğrafi işaret alınması ile ilgili çalışmalarını stant açtığı Antalya’daki YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda da sürdürdü.

KATSO Başkanı Selcuk Arslan, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habib Asan ile yaptığı görüşmede, yöresel ürünlerimiz ve şu ana kadar ilimizde bu konu üzerinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. İlimizde Valilik tarafından kurulan 7 komisyonun 7 yöresel ürünümüzün coğrafi işaret başvurusunu 3 ay içinde yapacağını kaydeden KATSO Başkanı Arslan, “Yöresel ürünlerimizin ve kırsal ekonomimizin geleceği için coğrafi işaret konusunda son derece hassasız” dedi.

KATSO Genel Sekreter Yardımcıları Adil Levent Baş ile Barış Çağlayan ise Türk Patent ve Marka Coğrafi İşaretler Daire Başkanlığı Uzmanı Merve Yılmazbilen ile görüşerek, bilgi aldılar.

KATSO, YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda coğrafi işaret ile ilgili çalışmalarını seminerle sürdürdü. Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaretler Daire Başkanı Hakan Kızıltan’ın verdiği “Coğrafi İşaret Sahasında Yeni Mevzuatlar” seminere KATSO Genel Sekreter Yardımcıları Adil Levent Baş ve Barış Çağlayan katıldı.

Menü
Odamıza Ulaşın