COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER SAFRANBOLU

COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER SAFRANBOLU

Coğrafi işaretli ürünlerimizi, Safranbolu’da tanıttık.

Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) ile Geleneksel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Derneği (GÜCİSDER) tarafından “Coğrafi İşaretli Ürünlerin Batı Karadeniz Buluşması” çalıştayı düzenlendi. Çalıştaya Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz Fındıkoglu katıldı.

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bir otelde düzenlenen çalıştayda Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından Coğrafi İşaretli ürünlerin bulunduğu stant açıldı. Çok sayıda davetlinin ziyaret ettiği stantta Kastamonu’nun coğrafi işaret almış ürünleri hem tanıtıldı hem de standı ziyaret edenlere ikram edildi.

Standı ziyaret eden davetlilere ürünler hakkında bilgi veren Başkanımız Oğuz Fındıkoglu, “İlimizde özellikle beyaz altın olarak bilinen Coğrafi İşaretli Taşköprü Sarımsağı, Siyez Bulguru, Çekme Helva gibi önemli değerlerimiz bulunmakta. İlimiz için coğrafi işaretli ürün sayısını artırmak çok önemlidir. Şu ana kadar 11 ürünümüze coğrafi işaret alınmış, yaklaşık 15 ürünümüz için de gerekli yerlere müracaatlar yapılmıştır. Bizler yöresel ürünlerimizi tüm dünyaya tanıtmak ve üreticimizin el emeği göz nuru ile ürettiği bu ürünleri kıymetlendirmek istemekte ve bu yönde daha çok çalışma azmi içerisindeyiz” dedi.
Çalıştaya önceki Dönem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı şuan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaretler Daire Başkanı Hakan Kızıltepe, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Belediye Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, Genel Sekreterler ve ilgili Kastamonu, Zonguldak, Bolu ve Bartın’dan davetliler katıldı. Bariş Çağlayan Cem Biçen ömer Tüfekçi Yasin Dikmen Şükrü Gökkaya TC Huriye Özener

Menü
Odamıza Ulaşın