Kastamonu Ahşap Fuarı

Kastamonu Ahşap Fuarı

“Kastamonu olarak çok zengin bir ahşap kültürüne sahibiz”.

İlimizin zengin orman varlığının değerlendirilerek ekonomiye kazandırılması bu sektörde faaliyet gösteren firmaların ve ürünlerin tanıtılması amacıyla düzenlenen, 5. Kastamonu Ahşap Tanıtım Günleri açılışı Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN  tarafından yapıldı.

Açılışa Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN ve eşi Aysel GÜNAYDIN, Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan GÜLŞEN, Metin ÇELİK, Emin ÇINAR, Kastamonu Eski Milletvekili Musa SIVACIOĞLU, Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent KANTARCI, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN, Vali Yardımcısı Mehmet YİĞİT, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Tahir KARAHASAN, Kastamonu Ağaç Odası Başkanı Ergün CAN, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Selçuk ARSLAN, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza ERCAN, İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri ve çok sayıda halk katıldı.

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile birlikte başladı.

Son zamanda yaşanan saldırılarda şehit düşen askerlerimize, polislerimize cenabı Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum, diyerek sözlerine başlayan Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN; “Kastamonu olarak çok zengin bir ahşap kültürüne ve  kaynağına sahibiz,

İnsan kaynağı olarak önemli bir güce sahibiz bunu ekonomik olarak daha da geliştirmemiz için biraz daha fazla çalışmamız gerekiyor.

firmalarımızın dünya piyasalarında, Türkiyedeki piyasada rekabet gücünü arttırmak için mutlaka maliyetleri düşüreceğiz, ahşapta kümelenme çalışmaları önemlidir. Firmalara dizayn, ürün çeşitlemesi, ürün yenilemesi konusunda destek veriyoruz, buda bu sektördeki firmaların rekabet gücünü arttıracak.

Sahip olduğumuz kaynağı,  ekonomik olarak ilimize, ülkemize üst düzeyde katkı sağlayacak noktaya mutlaka  getireceğiz.

Ahşap Tanıtım Günlerinin düzenlenmesinde emeği geçen Belediye Başkanımıza, Ticaret Odası Başkanımıza , Esnaf Odası Başkanımıza, Rektörümüze, Sivil Toplum Örgütlerine, Firmalarımıza ve Ahşap Odamıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Etkinliğimizin hem ilimiz ekonomisi,  hemde ülke ekonomisi için faydalı olması temennisiyle hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.

Menü
Odamıza Ulaşın